Jak správně hledat v džungli tonerů

Kategorie
 
 
 
 
 

Jak správně hledat v džungli tonerů

Jak správně hledat v džungli tonerů

JAK SPRÁVNĚ HLEDAT V DŽUNGLI TONERů


Milujete svou kancelář, nebo je vaším druhým domovem? Tak pak se určitě dokonale staráte o své kancelářské potřeby a víte kdy vám co bude chybět. Docházejí vám právě náplně do tiskáren a potřebujete si pořídit nové? Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud však přemýšlíte io tom jak je možné, že takové malé náplně stojí tak mnoho, pak možná stojíte před dilematem koupit si originální, kompatibilní nebo renovované náplně do tiskáren. Odpověď na tuto otázku vám usnadníme, stačí číst dál. Než se podíváme tonerem na zoubky, bych ráda vyjasnila rozdíl mezi tonerem a inkoustovou náplní tzv. cartridge. Toner je tisková kazeta, která je použitelná pouze pro laserové tiskárny s obsahem prášku, přičemž cartridge je tisková kazeta s inkoustovou náplní a je určena pouze pro inkoustové tiskárny.

Je rozdíl opravdu jen v ceně?


originální náplně
Obecně platí, že originální jsou nejdražší, protože pocházejí od výrobce tiskáren a co se týče kvality tisku, jsou na nejvyšší úrovni. Připlácíte si však nejen za fakt, že na obalu náplně najdete známou značku tiskárny, neboť za reklamu se platí, ale zejména za to, že originální tonery jsou opravdu kvalitní. Mají nejlepší výsledky tisku, spolehlivý výkon a snadnou manipulaci. Když se rozhodnete pro originální náplně můžete očekávat originální kazety, které prvotřídní zápas do tiskárny. Výrobci tiskáren velmi dobře znají své zařízení a vyvíjejí inkoustové kazety nebo tonerové kazety, které se shodují s kvalitou připevnění a tisku dokonale v zařízení a přinášejí perfektní výsledky po celou dobu životnosti kazety. Originální inkoustové kazety jsou drahé, ale opravdu dobré. Výhodami originálních kazet je nepřekonatelná kvalita tisku, optimální manipulace, lepší odolnost tisku vůči UV záření a jejich jedinou nevýhody je vyšší cena. Pokud se tomu chcete vyhnout máte dvě možnosti, zakupte si dražší tiskárnu, protože platí, čím dražší přístroj tím výhodnější náplně nebo alternativně náplně.

kompatibilní náplně
V porovnání s originálními, jsou kompatibilní náplně rovněž nové kazety s úplně novými díly a zcela novou barvou avšak nepocházejí od originálního výrobce tiskárny. Výrobci kompatibilních tonerů bývají stejně ne-li více kontrolováni jako producenti originálních tonerů a jsou i držiteli certifikátů ISO. Levnější cena se neprojeví ani v kvalitě tisku, ani v nižší záruce. Hlavním důvodem, proč výrobci kompatibilních tonerů si mohou dovolit prodávat své výrobky za méně, je, že neinvestují tolik financí do reklamy. Existuje však několik dalších rozdílů. Jelikož většina kazet má i čip, může se stát, že indikátor úrovně s kompatibilních náplní inkoustové nebo tonerové kazety nebude fungovat správně.
Tisková inkoustová tiskárna a tonerový prášek pro laserové tiskárny sestává z množství různých komponent, jejichž složení udržuje výrobců tiskárny tajné. Mnoho společností jejich už ovládá, ale přesto existují rozdíly týkající se míchání barev, barevné věrnosti a v neposlední řadě odolnosti vůči UV záření a přilnavosti inkoustu nebo toneru na papíře.
Výhodami je jejich nízká cena. Nicméně nevýhodou může být, že alternativní kazety s tiskárnou mohou být trochu komplikovanější, v závislosti na modelu zařízení. Může se stát, že ovladač tiskárny naznačuje, že nejsou vloženy žádné originální kazety (například při tiskárně Epson). V některých případech indikátor úrovně nemusí fungovat správně. Existují někteří prodejci, kteří dokonce dodávají nové aktualizace firmwaru, které způsobují, že alternativní kazety jsou nepoužitelné.

renovované náplně
Třetí nejlevnější a nejekologičtější možností jsou renovované tonery. Recyklace je in a pokud chcete podpořit životní prostředí a ještě ušetřit rozhodněte se určitě pro renovované tonery.
Na trhu jsou firmy které, nakupují a sbírají použité tonery. Zdarma je od vás odvezou, rozeberou na jednotlivé části přičemž oddělí plast, hliník, čipy, sklo z fotoválce, kovové součástky a ostatní materiál. Takovou kontrolovanou likvidací přispějete k ochraně životního prostředí.
Z prázdných tonerů se zachovají plastové těla, které se vyčistí a naplní novým tonerovým prachem. Je to běžný způsob, který se používá i při jiné elektronice zejména při mobilech, a noteboocích. Co se týče kvality tisku, tak ta je srovnatelná s originálními tonery. Výhodou alternativních kazet je v první řadě velmi nízká cena a podpora životního prostředí.
Jejich nevýhodami jsou manipulace, pravděpodobně se stěžuje ovladač tiskárny nebo, v závislosti na modelu, indikátor úrovně nefunguje, nebo nefunguje správně.
Kvalita tisku je často (v závislosti na modelu) ne taková skvělá jako při použití originálních kazet.

Je rozdiel naozaj len v cene ?


Originálne náplne
Všeobecne platí, že originálne sú najdrahšie,  lebo pochádzajú od výrobcu tlačiarní a čo sa týka kvality tlače, sú na najvyššej úrovni.  Priplácate si však nielen za fakt, že na obale  náplne nájdete známu značku vašej tlačiarne, lebo za reklamu sa platí, ale najmä  za to, že originálne tonery sú naozaj kvalitné. Majú najlepšie výsledky tlače, spoľahlivý výkon a jednoduchú manipuláciu. Keď sa rozhodnete pre originálne náplne  môžete očakávať originálne kazety, ktoré prvotriedne zapasujú do vašej tlačiarne. Výrobcovia tlačiarní veľmi dobre poznajú svoje zariadenie a vyvíjajú atramentové kazety, alebo tonerové kazety, ktoré sa zhodujú s kvalitou pripevnenia a tlače dokonale v zariadení a prinášajú perfektné výsledky počas celej životnosti kazety. Originálne atramentové kazety sú drahé, ale naozaj dobré. Výhodami  originálnych kaziet je neprekonateľná kvalita tlače, optimálna manipulácia,  lepšia odolnosť tlače voči UV žiareniu a ich jedinou nevýhody je vyššia cena. Pokiaľ sa tomu chcete vyhnúť máte dve možnosti,  zakúpte si drahšiu tlačiareň, pretože platí, čím drahší prístroj tým výhodnejšie náplne, alebo alternatívne náplne.
 
Kompatibilné náplne
V porovnaní s originálnymi, sú kompatibilné náplne takisto nové  kazety s úplne novými dielmi a úplne novou farbou avšak  nepochádzajú od originálneho výrobcu tlačiarne. Výrobcovia kompatibilných tonerov bývajú rovnako ak nie viac kontrolovaní ako producenti originálnych tonerov a sú  aj držiteľmi certifikátov ISO.  Lacnejšia cena sa neprejaví ani v kvalite tlače, ani v nižšej záruke. Hlavným dôvodom, prečo výrobcovia kompatibilných tonerov si môžu dovoliť predávať svoje výrobky za menej, je, že neinvestujú toľko financií do reklamy. Existuje však niekoľko ďalších rozdielov. Keďže väčšina kaziet  má aj  čip,   môže sa stať, že indikátor úrovne s kompatibilných náplní atramentovej, alebo tonerovej kazety nebude fungovať správne.
Tlačová atramentová tlačiareň a tonerový prášok pre laserové tlačiarne pozostáva z množstva rôznych komponentov, ktorých zloženie udržuje výrobcov tlačiarne tajné. Mnoho spoločností ich už ovláda, ale napriek tomu existujú rozdiely týkajúce sa miešania farieb, farebnej vernosti a v neposlednom rade odolnosti voči UV žiareniu a priľnavosti atramentu alebo tonera na papieri.  
Výhodami je ich nízka cena. Avšak nevýhodou môže byť, že alternatívne kazety s tlačiarňou môžu byť trochu komplikovanejšie, v závislosti od modelu zariadenia. Môže sa stať, že ovládač tlačiarne naznačuje, že nie sú vložené žiadne originálne kazety (napríklad pri tlačiarni Epson ). V niektorých prípadoch indikátor úrovne nemusí fungovať správne. Existujú niektorí predajcovia, ktorí dokonca dodávajú nové aktualizácie firmvéru, ktoré spôsobujú, že alternatívne kazety sú nepoužiteľné.
 
Renovované náplne
Treťou najlacnejšou a najekologickejšou možnosťou sú renovované tonery. Recyklácia je in a ak chcete podporiť životné prostredie a ešte aj ušetriť rozhodnite sa určite pre renovované tonery. 
Na trhu sú firmy ktoré, vykupujú a zbierajú použité tonery. Zdarma ich od vás odvezú, rozoberú na jednotlivé časti pričom oddelia plast, hliník, čipy, sklo z fotovalca, kovové súčiastky a ostatný materiál.  Takouto kontrolovanou likvidáciou  prispejete  k ochrane životného prostredia.
Z prázdnych  tonerov sa zachovajú plastové telá, ktoré sa vyčistia a naplnia novým tonerovým prachom.   Je to bežný spôsob, ktorý sa používa aj pri inej elektronike najmä pri mobiloch, a notebookoch. Čo sa týka kvality tlače, tak tá je porovnateľná s originálnymi tonermi.  Výhodou alternatívnych kaziet je v prvom rade veľmi  nízka  cena a podpora životného prostredia.
Ich nevýhodami sú  manipulácia, pravdepodobne sa sťažuje ovládač tlačiarne alebo, v závislosti od modelu, indikátor úrovne nefunguje, alebo nefunguje správne.
Kvalita tlače je často (v závislosti od modelu) nie taká skvelá ako pri použití originálnych kaziet.

 
 
 

Osobný odber

Osobný odběr

v kamenné prodejně

Tovar skladom

Zboží skladem

u vás do 48 hodín

Doprava zdarma

Doprava zdarma

při nákupu nad 119 eur

Odborné poradenstvo

Odborné poradenství

rádi vám poradíme

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze