Články

Kategorie
 
 
 
 
 

Školní tašky a batohy pro deti

Ať už se do školy chystáte nakupovat poprvé nebo jsou školní nákupy ve vaší domácnosti již naprostou samozřejmostí, určitě uznáte, že mezi jednu z nejpodstatnějších komodit patří školní tašky nebo batohy. Vybrat je při tom není vůbec jednoduchou záležitostí a je třeba přelouskat se celým kvantem výrobců, designů a samozřejmě i preferencemi vašeho školáka, kterému bude dělat školní taška společnost během celého roku.

Ačkoliv to nemusí být zřejmé, je důležité při výběru školní tašky zapojit i dítě - design tašky může být pro vás druhořadý, pro dítě je však na prvním místě. Pokud se do školy chystáte poprvé, možná vaše dítě potěší taška s designem jeho oblíbených pohádkových či filmových hrdinů. Design může zároveň na malé školáky působit pobídka a bude je pomalu postrkovat k tomu těšit se do školy a připravovat se svědomitě každý den. Starší žáci jistě ocení nadčasový design školních batohů, který bude dokonale ladit s jejich stylem, který právě vyznávají a je u nich na prvním místě. Na našich stránkách objevíte širokou nabídku, která rozhodně potěší malé i velké a bude náročné vybrat si z ní jen jeden kousek. Věříme však, že to zvládnete.

Na druhé straně však nelze při výběru zanedbat jako stavbu batohu, která zas podstatně ovlivňuje fyziologii dítěte. Při nošení těžkých školních potřeb a knih je důležitá správná výztuž školní tašky či batohu, která bude minimalizovat dopad váhy školních potřeb na páteř a celkový opěrný aparát dítěte. Rovněž se snažíme vybírat i kvalitní materiály, které vás ani vašich školáků nezradí uprostřed školního roku a věrně s vámi prožijí nejeden školní rok dokud se nerozhodnete, že je čas na změnu.

Školní taška nebo batoh je investice, která je potřebná. Nezáleží jen na tom jak vypadá, přestože se nesnažíme říci, že tento aspekt není důležitý. Záleží však i na celkové konstrukci a provedení a proto na našich stránkách prezentujeme produkty, které vás nezklamou v žádném ohledu.

Školní tašky pro prvňáčky

Výběr první školní tašky je radost a událost v životě prvňáčka. Při výběru tašky jinak třeba postupovat pro prvňáčka a jinak pro dítě na druhém stupni. Pro mladší děti je vhodná vyztužená a ergonomicky tvarovaná taška, která jim nedeformuje záda, ale naopak přispívá ke správnému držení těla. U nás dostanete přesné informace o rozměrech tašek a batohů aby taška rozměrově "sedla" vzhledem k fyzické dispozice dietu - aby nebyla příliš malá ani velká a těžká.

 

Jak správně hledat v džungli tonerů

JAK SPRÁVNĚ HLEDAT V DŽUNGLI TONERů


Milujete svou kancelář, nebo je vaším druhým domovem? Tak pak se určitě dokonale staráte o své kancelářské potřeby a víte kdy vám co bude chybět. Docházejí vám právě náplně do tiskáren a potřebujete si pořídit nové? Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud však přemýšlíte io tom jak je možné, že takové malé náplně stojí tak mnoho, pak možná stojíte před dilematem koupit si originální, kompatibilní nebo renovované náplně do tiskáren. Odpověď na tuto otázku vám usnadníme, stačí číst dál. Než se podíváme tonerem na zoubky, bych ráda vyjasnila rozdíl mezi tonerem a inkoustovou náplní tzv. cartridge. Toner je tisková kazeta, která je použitelná pouze pro laserové tiskárny s obsahem prášku, přičemž cartridge je tisková kazeta s inkoustovou náplní a je určena pouze pro inkoustové tiskárny.

Je rozdíl opravdu jen v ceně?


originální náplně
Obecně platí, že originální jsou nejdražší, protože pocházejí od výrobce tiskáren a co se týče kvality tisku, jsou na nejvyšší úrovni. Připlácíte si však nejen za fakt, že na obalu náplně najdete známou značku tiskárny, neboť za reklamu se platí, ale zejména za to, že originální tonery jsou opravdu kvalitní. Mají nejlepší výsledky tisku, spolehlivý výkon a snadnou manipulaci. Když se rozhodnete pro originální náplně můžete očekávat originální kazety, které prvotřídní zápas do tiskárny. Výrobci tiskáren velmi dobře znají své zařízení a vyvíjejí inkoustové kazety nebo tonerové kazety, které se shodují s kvalitou připevnění a tisku dokonale v zařízení a přinášejí perfektní výsledky po celou dobu životnosti kazety. Originální inkoustové kazety jsou drahé, ale opravdu dobré. Výhodami originálních kazet je nepřekonatelná kvalita tisku, optimální manipulace, lepší odolnost tisku vůči UV záření a jejich jedinou nevýhody je vyšší cena. Pokud se tomu chcete vyhnout máte dvě možnosti, zakupte si dražší tiskárnu, protože platí, čím dražší přístroj tím výhodnější náplně nebo alternativně náplně.

kompatibilní náplně
V porovnání s originálními, jsou kompatibilní náplně rovněž nové kazety s úplně novými díly a zcela novou barvou avšak nepocházejí od originálního výrobce tiskárny. Výrobci kompatibilních tonerů bývají stejně ne-li více kontrolováni jako producenti originálních tonerů a jsou i držiteli certifikátů ISO. Levnější cena se neprojeví ani v kvalitě tisku, ani v nižší záruce. Hlavním důvodem, proč výrobci kompatibilních tonerů si mohou dovolit prodávat své výrobky za méně, je, že neinvestují tolik financí do reklamy. Existuje však několik dalších rozdílů. Jelikož většina kazet má i čip, může se stát, že indikátor úrovně s kompatibilních náplní inkoustové nebo tonerové kazety nebude fungovat správně.
Tisková inkoustová tiskárna a tonerový prášek pro laserové tiskárny sestává z množství různých komponent, jejichž složení udržuje výrobců tiskárny tajné. Mnoho společností jejich už ovládá, ale přesto existují rozdíly týkající se míchání barev, barevné věrnosti a v neposlední řadě odolnosti vůči UV záření a přilnavosti inkoustu nebo toneru na papíře.
Výhodami je jejich nízká cena. Nicméně nevýhodou může být, že alternativní kazety s tiskárnou mohou být trochu komplikovanější, v závislosti na modelu zařízení. Může se stát, že ovladač tiskárny naznačuje, že nejsou vloženy žádné originální kazety (například při tiskárně Epson). V některých případech indikátor úrovně nemusí fungovat správně. Existují někteří prodejci, kteří dokonce dodávají nové aktualizace firmwaru, které způsobují, že alternativní kazety jsou nepoužitelné.

renovované náplně
Třetí nejlevnější a nejekologičtější možností jsou renovované tonery. Recyklace je in a pokud chcete podpořit životní prostředí a ještě ušetřit rozhodněte se určitě pro renovované tonery.
Na trhu jsou firmy které, nakupují a sbírají použité tonery. Zdarma je od vás odvezou, rozeberou na jednotlivé části přičemž oddělí plast, hliník, čipy, sklo z fotoválce, kovové součástky a ostatní materiál. Takovou kontrolovanou likvidací přispějete k ochraně životního prostředí.
Z prázdných tonerů se zachovají plastové těla, které se vyčistí a naplní novým tonerovým prachem. Je to běžný způsob, který se používá i při jiné elektronice zejména při mobilech, a noteboocích. Co se týče kvality tisku, tak ta je srovnatelná s originálními tonery. Výhodou alternativních kazet je v první řadě velmi nízká cena a podpora životního prostředí.
Jejich nevýhodami jsou manipulace, pravděpodobně se stěžuje ovladač tiskárny nebo, v závislosti na modelu, indikátor úrovně nefunguje, nebo nefunguje správně.
Kvalita tisku je často (v závislosti na modelu) ne taková skvělá jako při použití originálních kazet.

 
 
 

Osobný odber

Osobný odběr

v kamenné prodejně

Tovar skladom

Zboží skladem

u vás do 48 hodín

Doprava zdarma

Doprava zdarma

při nákupu nad 119 eur

Odborné poradenstvo

Odborné poradenství

rádi vám poradíme

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze